Новини » Світ Читать эту новость на русском

У фамільному маєтку принцеси Діани археологи знайшли артефакти неандертальців

Обробленим частинам морських черепашок щонайменше 40 тис. років

У фамільному маєтку покійної принцеси Діани археологи наткнулися на оброблені частини морських черепашок віком щонайменше 40 тис. років. Про це повідомив Ancient Origins.

Як зазначається, у фамільному маєтку покійної принцеси Діани Олторп на північний захід від центру Лондона археологи сподівалися знайти місце середньовічного селища, яке було полишено після руйнівної середньовічної чуми в 14 столітті.

Так, вони слідували припущенням покійного графа Спенсера, батька леді Діани, який вважав, що поселення знаходиться за 914 метрів на захід від будинку Олторп, побудованого в 1688 році.

Однак науковці раптово натрапили на оброблені частини морських черепашок з набагато більш старого табору неандертальців, вік якого становить щонайменше 40 тис. років.

Такими чином виявлений табір можна вважати одним з найстаріших поселень, знайдених дотепер у Британії.

Відомо, що неандертальці жили в Британії ще 400 тис. років тому. Існують археологічні докази, які показують, що в міру того, як льодовики поперемінно просувалися і відступали, між льодовиковими періодами, неандертальці повернулися до Британії приблизно 30 тис. - 50 тис. років тому.

Новини за темою: У Норвегії знайшли лижі вікінгів, яким 1300 років

Нагадаємо, що раніше на Черкащині екологи й лісівники знайшли карликовий бересеклет – рідкісну рослину, яка є сучасником мамонтів і шерстистих носорогів. Вона настільки давня, що розмножується тільки вегетативно, без цвітіння.