У Чорному морі біля берегів Болгарії затонуло судно з хімікатами

Euractiv

На борту корабля було 3 000 тонн карбаміду

Біля північного узбережжя Болгарії у Чорному морі турецьке судно "Vera Su"налетіло на скелі та затонуло. Про це повідомив Euractiv.

Як зазначається, на борту корабля було 3 000 тонн карбаміду, що може спричинити екологічну катастрофу в заповіднику Каліакра, де мешкають багато морських птахів та морських видів, що перебувають під загрозою зникнення.

Так, при потраплянні в море у високій концентрації карбамід викликає швидке цвітіння фітопланктону, який виробляє токсин, небезпечний для морського життя, включаючи морських птахів. Накопичуючись, він також може поставити під загрозу життя людини при вживанні риби або морепродуктів.

"Моторний відсік вантажного корабля затоплений. У корпусі судна є дірки. Судно не можна врятувати, а тільки вжити заходів з видалення затонулого майна", - повідомив капітан та виконавчий директор Болгарської морської адміністрації Венцислав Іванов.

Відомо, в той же день судно оглянули водолази та виявили, що воно застрягло на морському дні й існує небагато шансів зрушити його з місця.

Також болгарська влада сподівається на те, що вдасться увійти у вантажний відсік, щоб видалити карбамід, однак операції заважає погана погода.

Як відомо, корабель застряг на кам'янистому березі 20 вересня в гарну погоду. За версією обвинувачення, черговий член екіпажу заснув. Протягом шести днів не проводилося ніяких рятувальних операцій, попри небезпеку для навколишнього середовища.

Новини за темою: Біля берегів Ірландії знайшли затоплений корабель часів Другої світової війни

А міжнародна неурядова природоохоронна організація "Грінпіс" висловила обурення халатністю влади Болгарії та попередила про можливі незворотні наслідки для навколишнього середовища.

Новини за темою: Український криголам "Джеймс Кларк Росс" увійшов у Чорне море. Фото корабля

Нагадаємо, що раніше кораблі другого постійного морського підрозділу Північноатлантичного альянсу НАТО (SNMG2) в Чорному морі провели навчання з судами берегової охорони МВС Грузії. Їх метою було - підвищення рівня сумісності морських підрозділів.