У Бразилії журналісти хочуть судитися з президентом, оскільки він міг їх заразити COVID-19 під час брифінгу

Президент Бразилії Жаїр Болсонару AP

Під час брифінгу президент заявив про свою хворобу, однак не дотримувався належних заходів безпеки

Асоціація преси Бразилії заявила, що подасть до суду на президента Жаїра Болсонару, який на закритому пресбрифінгу розповів журналістам про те, що у нього підтвердили COVID-19, однак не дотримувався належних заходів безпеки. Про це повідомляє hromadske.

Зігдно з повідомленням, позов проти Болсонару представники ЗМІ хочуть подати до Верховного суду країни.

"Хоча президент Жаїр Болсонару й знав про те, що в нього COVID-19, він продовжив діяти злочинним чином і поставив під загрозу життя інших. Цього вівторка, порушивши умови ізоляції, які йому радили лікарі, він зустрівся із журналістами, що він вважає відповідним своїй політиці, аби особисто поінформувати їх про свій діагноз", - йдеться в заяві асоціації за підписом голови Пауло Жеронімо де Сусі. 

Новини за темою: Президент Бразилії вирішив обмежити доступ до статистики щодо COVID-19

Журналісти вважають, що своїми діями президент порушив одразу дві статті Кримінального кодексу Бразилії - свідоме поширення заразної смертельної хвороби та піддання негайному ризику здоров'я та життя інших. Санкція першої статті передбачає ув'язнення на строк від 4 років і штраф, другої - ув'язнення на 3-12 місяців.

"Країна не може просто спостерігати й не реагувати на неодноразові дії, які виходять за всі межі безвідповідальності та, вочевидь, є злочинами проти громадського здоров'я", - вважають в Асоціації преси Бразилії.

Новини за темою: Бразилія має намір розірвати відносини з ВООЗ

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що тест на COVID-19 президента Бразилії Жаїра Болсонару дав позитивний результат.