У Білорусі з політичних мотивів за місяць затримали майже 900 людей

Belsat.eu

Вік наймолодшого затриманого – 13 років

У Білорусі впродовж січня з політичних мотивів затримали щонайменше 873 людини. Про це свідчать дані правозахисного центру "Вясна".

Зазначається, що загалом затримано 391 жінку і 475 чоловіків. Крім того, відомо про шістьох затриманих неповнолітніх, наймолодшому з яких – 13 років. Відповідно до даних центру, минулого місяця було винесено не менше 489 постанов суду щодо учасників протестів.

Впродовж січня в Білорусі заарештували 304 особи: 173 людини покарали арештом на строк від 15 до 22 діб, а ще 24 людей – максимальним арештом на 25 діб. Водночас 137 осіб були оштрафовані, а двоє затриманих отримали покарання у вигляді арешту й штрафу.

Як розповіли правозахисники, 40 протоколів було відправлено на доопрацювання, і лише шість адміністративних справ припинили.

Новини за темою: Україна в День солідарності з Білоруссю висловила підтримку білоруському народу

Нагадаємо, нещодавно білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська закликала Євросоюз, Велику Британію, США та Канаду розширити санкції, розслідувати злочини режиму та допомогти білорусам в отриманні європейських вакцин від COVID-19. Також опозиціонерка звернулася до зазначених країн із проханням сприяти діалогу про нові вибори.