Тихановська закликала ЄС, Британію, США та Канаду розширити санкції проти Білорусі

Світлана Тихановська Фото з відкритих джерел

Опозиціонерка наполягає на необхідності сприяння діалогу про нові вибори

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська закликала Євросоюз, Велику Британію, США та Канаду розширити санкції, розслідувати злочини режиму та допомогти білорусам в отриманні європейських вакцин від COVID-19. Про це вона повідомила під час онлайн-заходу Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень на тему майбутнього демократії в Білорусі, передає пресслужба політикині.

Серед іншого опозиціонерка звернулася до зазначених країн із проханням сприяти діалогу про нові вибори. "Тихановська закликала ЄС, Велику Британію, США та Канаду розширити санкції, розслідувати злочини режиму, визнати ОМОН і ГУБОЗіК терористичними організаціями, допомогти білорусам в отриманні європейських вакцин і сприяти діалогу про нові вільні та справедливі вибори", – йдеться в повідомленні.

Також Тихановська нагадала про Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту й згадала про побудований (але вже розібраний) в Мінській області табір для протестувальників. За її словами, це сигнал, що не всі в Білорусі вивчили історичний урок.

"Ніколи більше 18-річний підліток не повинен бути засуджений до двох років позбавлення волі за малюнки на спецтехніці – як Софія Малашевич. Ніколи більше не повинні судити журналіста за правду про вбивство, скоєне прибічниками режиму, – як Катерину Борисевич. Ніколи більше не повинні безжально вбивати добропорядного громадянина, що захищає національні символи, – як Романа Бондаренка. Ніколи більше в Білорусі не повинно бути 221 політв'язня. Ніколи більше ніхто не повинен боятися висловлювати свою думку і відстоювати свої права. Більше ніколи", – висловилася опозиціонерка.

Новини за темою: Білорусь позбавили права на проведення ще одного Чемпіонату світу

Нагадаємо, нещодавно Світлана Тихановська заявила, що Організація Об’єднаних Націй повинна скликати засідання Ради безпеки й долучити ситуацію в Білорусі до порядку денного. Вона наполягла на необхідності відкрито говорити про насильство в її країні.