Турецькі винищувачі F-16 перехопили невідомний літак біля Польщі

Укрінформ

Оприлюднені у соцмережі фото свідчать, що ним, очевидно, є Іл-38 збройних сил Росії

Турецькі винищувачі F-16, які дислокуються на півночі Польщі в рамках місії повітряного патрулювання НАТО, перехопили у вівторок, 20 липня, невідомий літак. Про це інформує Повітряне командування НАТО у своєму Twitter.
 
"Турецькі F-16 з авіабази Мальборк (Польща) в рамках Air Policing Mission (місія повітряного патрулювання – ред.) виконали сьогодні (20 липня – ред.) своє перше перехоплення невідомого повітряного судна", - йдеться в повідомленні.
 
Додається, що винищувачі союзників цілодобово працюють над ідентифікацією літаків без плану польоту або без транспондера (система ідентифікації свій-чужий) польоту з метою захисту повітряного простору.
 
 
Наголошується, що оприлюднені у соцмережі фото свідчать, що "невідомим літаком", очевидно, є Іл-38 збройних сил Росії, який використовується для морської розвідки та протичовнових операцій.
 
Як відомо, на авіабазі в Мальборку дислокуються чотири турецькі F-16, які прибули до Польщі 6 липня у рамках ротаційного патрулювання Air Policing Mission в регіоні Балтійського моря.
 
У рамках цієї місії, крім Польщі, в Естонії зараз також базуються винищувачі ВПС Італії, а в Литві – ВПС Іспанії.
 
 
Нагадаємо, раніше Російські винищувачі Су-30 вчора перехопили військовий літак США. Його супроводжували над акваторією Чорного моря.