Тепер остаточно: Європарламент підтримав запровадження COVID-сертифікату

Фото з відкритих джерел

Сертифікати будуть доступні в цифровому або паперовому форматі

У Європейському парламенті відбулося остаточне голосування щодо запровадження цифрового COVID-сертифіката. Про це повідомляє пресслужба Європарламенту

Згідно з повідомленням, на пленарному засіданні новий Регламент ЄС щодо цифрових COVID-сертифікатів прийняли 546 голосами проти 93 та 51 утримались (сертифікати для громадян ЄС) та 553 проти 91 та 46 утрималися (сертифікати для громадян третіх країн).

Відомо, що сертифікат безкоштовно видаватимуть національні органи, і він буде доступний у цифровому або паперовому форматі, що містить QR-код.

Новини за темою: Угорщина, Молдова та Туреччина: Які країни визнають українські сертифікати вакцинації

Як зазначається, документ засвідчуватиме, що людина була щеплена проти COVID-19, нещодавно отримала негативний результат тесту або вилікувалась від інфекції. На практиці це будуть три окремі сертифікати.

Спільна система ЄС дозволить зробити сертифікати сумісними та перевіреними в Європейському Союзі, а також запобігти шахрайству та підробці.

Також державам ЄС рекомендується забезпечити доступність тестування. На прохання парламенту Єврокомісія пообіцяла виділити 100 млн євро в рамках "Інструменту надзвичайної підтримки", щоб держави-члени могли придбати тести.

Новини за темою: Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: У МОЗ пояснили, хто його може отримати

Як зазначається, система сертифікатів застосовуватиметься з 1 липня 2021 року та діятиме протягом 12 місяців. Сертифікат не буде передумовою вільного пересування і не буде вважатися проїзним документом.

Окрім цього, усі країни ЄС повинні приймати сертифікати про щеплення, видані в інших державах-членах для вакцин, дозволених Європейським агентством із лікарських засобів (EMA).

Водночас держави-члени ЄС самі вирішують, чи приймають вони також сертифікати на вакцини, дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання, але не схвалені в Євросоюзі. 

Новини за темою: Іспанія з понеділка дозволила вʼїзд вакцинованим туристам

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов спрогнозував, що Україна запустить COVID-сертифікати упродовж 10-14 днів після того, як їх запровадять у Європі.