Новини » Світ Читать эту новость на русском

Телескоп Hubble зробив світлину "потрійної" галактики в космосі

Телескоп Hubble
Телескоп Hubble NASA

Це результат феномена, відомого як гравітаційне лінзування

Телескоп Hubble Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) завдяки своїй ширококутовій універсальній камері WFC3 зробив світлину галактики SGAS 0033+02, яку на одному знімку можна побачити тричі. Про це повідомила пресслужба обсерваторії.

Як зазначається, багаторазова поява SGAS 0033+02 на одному зображенні – це не наслідок помилки, а результат дивовижного феномена, відомого як гравітаційне лінзування.

За словами науковців, воно відбувається, коли світло від дуже далекої галактики — наприклад SGAS 0033+02 — вигинається ("лінзується") під дією гравітації масивного небесного об’єкта, який знаходиться на передньому плані, між далекою галактикою і Землею.

Також відомо, що SGAS 0033+02 була відкрита під час Слоанівського цифрового огляду неба, мета якого - ідентифікація дуже збільшених галактик, які були гравітаційно "лінзовані" скупченнями галактик переднього плану.

При цьому, SGAS 0033+02 викликає особливий інтерес через незвичайну близькість на небі до дуже яскравої зірки. А саму зірку можна використовувати для калібрування та корекції спостережень "лінзової" SGAS 0033+02.

світлина у космосі
Обсерваторія Hubble NASA

Новини за темою: Телескоп NASA показав "зіркову колиску" в туманності Тарантул

Нагадаємо, що раніше космічна рентгенівська обсерваторія "Чандра" Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) сфотографувала планетарну туманність BD+30-3639. Вона майже в 100 разів перевищує діаметр нашої Сонячної системи.