Новини » Світ Читать эту новость на русском

Телескоп Hubble зробив світлину кулястого скупчення у сузір'ї Стрілець

Світлина кулястого скупчення у сузір'ї Стрілець NASA/ESA Hubble

Космічний об’єкт знаходиться за понад 20 000 світлових років від Землі

Телескоп Hubble зробив світлину кулястого зоряного скупчення NGC 6717 у сузір'ї Стрілець, завдяки своїй ширококутовій універсальній камері WFC3. Про це повідомила обсерваторія Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Як зазначається, сам космічний об’єкт знаходиться за понад 20 000 світлових років від Землі.

Відомо, що NGC 6717 - це колекція зірок, щільно пов'язаних між собою гравітацією. Кулясті зоряні скупчення містять у своїх центрах більше зірок, аніж у своїх окраїнах.

Відкривачем цього космічного об'єкта став британський астроном німецького походження Фрідріх Вільгельм Гершель, який уперше спостерігав за об'єктом 7 серпня 1784.

Новини за темою: Супутник США зробив світлину Північної Америки, охопленої чотирма штормами

Нагадаємо, що раніше космічна рентгенівська обсерваторія "Чандра" Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) зробила світлину групи галактик у сузір’ї Змія. Поруч зі знахідкою знаходилася грандіозна спіральна галактика NGC 6118.

Окрім цього, група астрономів з університету Ілінойса (США) завдяки 4-метровому телескопу ім. Віктора Бланко обсерваторії Серро-Тололо у Чилі зробили нову світлину гігантської галактики NGC 5128 у сузір'ї Центавр.

А пізніше, французький астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Тома Песке зробив світлину планети Земля вночі з Міжнародної космічної станції (МКС).