Новини » Світ Читать эту новость на русском

Тегеран відмовився від переговорів із Вашингтоном щодо ядерної угоди

Фото з відкритих джерел

Іран вимагає скасування американських санкцій

Іран відхилив пропозицію Євросоюзу провести зустріч зі Сполученими Штатами та іншими державами, які підписали ядерну угоду у Відні у 2015 році. Про це повідомляє DW

"США повинні самі спочатку повернутися до ядерної угоди та скасувати нелегітимні санкції проти Ірану Для цього не потрібно жодних переговорів", - заявив речник МЗС Ірану.

Він додав, що офіційний Тегеран визнаватиме лише дії, а потім відповідатиме взаємністю. "Ми повернемося до наших зобов'язань, щойно санкції будуть скасовані", - заявив речник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде. 

Новини за темою: США завдали ударів по проіранських військових на сході Сирії

Водночас влада Ірану готова далі працювати з верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем, трьома європейськими країнами-підписантами угоди, а також із Китаєм і Росією, котрі не виходили з ядерної угоди з Іраном.

Як зазначається, такий крок Ірану викликав розчарування в адміністрації президента США Джо Байдена. Водночас джерела у Вашингтон говорять про те, що США як і раніше готові брати участь у "доречній дипломатії" для досягнення взаємного компромісу щодо повернення до дотримання умов ядерної угоди.

Новини за темою: Twitter видалив сотні акаунтів, пов’язаних з Іраном, РФ та Вірменією

Нагадаємо, Іран з 23 лютого обмежив інспекції МАГАТЕ на своїх ядерних об'єктах, заборонивши їх проведення у рамках Додаткового протоколу до Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 2015 року, але залишивши інспекції в рамках Угоди про гарантії з МАГАТЕ.