Новини » Світ Читать эту новость на русском

Таліби відновлять в Афганістані "королівську" Конституцію

Терористична організація "Талібан" Фото з відкритих джерел

Тимчасовий кабінет Талібану дотримуватиметься Конституції, затвердженої в епоху короля Мухаммеда Захір-шаха, за винятком статей, які суперечать нормам ісламського шаріату

Радикальний ісламістський рух "Талібан" заявив, що Афганістан відновить дію конституції часів останнього короля Мухаммеда Захір-шаха на час перехідного періоду. Про це заявив виконувач обов’язків міністра юстиції Абдул Хакім Шараї, передає Afghanistan Times.

За його словами, тимчасовий кабінет Талібану дотримуватиметься Конституції, затвердженої в епоху короля Мухаммеда Захір-шаха, за винятком статей, які суперечать нормам ісламського шаріату.

Зазначається, що за період незалежності Афганістану - з 1919 року - в країні змінилися сім Конституцій, починаючи з 1923 року. До приходу до влади талібів у країні діяла Конституція, прийнята в 2004 році.

Конституція, яка діяла при королі Мухаммеді Захір-шахові, була прийнята у 1964 році і діяла до 1976 року.

Саме у цей період уряд узяв курс на планування економіки, розвиток промисловості, певну модернізацію сільського господарства. Було здійснено низку реформ у галузі культури. У 1959 році було скасовано носіння чадри, а афганська жінка почала відігравати все помітнішу роль у житті країни. Проведені реформи призвели до деяких змін у класовій структурі афганського суспільства. Посилились економічні позиції національної буржуазії.

Новини за темою: Уряд "Талібану" в Афганістані закликав відновити міжнародні рейси до країни

Раніше повідомлялося, що таліби попросили дати надати їм слово та можливість виступити перед світовими лідерами на Генеральній Асамблеї ООН цього тижня в Нью-Йорку.