Суд заарештував Ільназа Галявієва, затриманого після масового вбивства в школі в Казані

Ільназ Галявієв у залі суду РИА Новости

Стрілка заарештували на два місяці

Районний суд Казані задовольнив клопотання слідства і заарештував на два місяці 19-річного Ільназа Галявієва, підозрюваного у вбивстві дев'яти осіб в школі. Сам стрілець під час засідання суду повідомив, що не заперечує арешту. Сторона захисту також не заперечувала проти цього, передають російські ЗМІ.

Як зазначається, під час суду Галявієв стояв в "акваріумі" з трьома поліцейськими, до двох з яких його прикували наручниками.

На засіданні слідчий повідомив, що "Галявієв збирався вбити двох і більше осіб, бажаючи висловити свою перевагу", і зробив у школі не менше 17 пострілів з рушниці, яку приніс з собою. Також юнак встановив біля входу в кабінет початкових класів вибуховий пристрій з вражаючими елементами і привів його в дію. Слідчий також додав, що підозрюваний повністю визнав провину у вбивстві, але заявив про "обґрунтованість" своїх дій.

Новини за темою: "У мені почав пробуджуватися монстр": З'явилося відео допиту "стрільця з Казані"

На засіданні Галявієв, відповідаючи на запитання судді, повідомив, що у нього немає важких захворювань та інвалідності. Раніше в ЗМІ говорилося, що в 2020 році у підозрюваного діагностували захворювання головного мозку, не уточнюючи діагноз. А пізніше стало відомо, що у нього атрофія головного мозку — це відмирання клітин мозку і порушення нейронних зв'язків між ними, що може бути ознакою безлічі захворювань.

Представник прокуратури повідомив, що звинувачення Ільназу Галявієву можуть перекваліфікувати на тероризм "за наявності підстав". Також прокурор повідомив, що хлопцеві призначать психолого-психіатричну експертизу.

Новини за темою: 9 вбито і 21 людина в лікарнях. Повний список жертв і поранених після бійні в Казані

Нагадаємо, напередодні, 11 травня, в Казані в школі №175 з самого ранку почалася стрілянина. Також повідомлялося про вибух.

Один з правопорушників, намагаючись сховатися, вистрибнув із вікна школи, його затримали.

Пізніше стало відомо, що кількість жертв стрілянини становить 11 осіб, 32 людини постраждали - їх доставили в лікарські установи.

Своєю чергою, президент Татарстану Рустам Мінніханов підтвердив загибель лише семи дітей і однієї вчительки. Ще 16 осіб, за його словами, зараз перебувають у госпіталі.

Також варто додати, що в МВС Росії офіційно підтвердили, що затриманий один із підозрюваних, і що у всій Казані введений режим контртерористичної операції. Однак, те, що у затриманого були спільники, поки офіційно не підтвердили.