США звинуватили Іран у терористичних атаках в 40 країнах і загибелі 360 людей

Іранські військові

Фото з відкритих джерел

Американська сторона вважає, що Іран використовував злочинні угруповання та наркокартелі для здійснення вбивств

США переконані, що Іран причетний до проведення терористичних атак у 40 країнах світу - їх жертвами стали 360 осіб.

Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США.

У ній зазначається, що вбивства та атаки здійснювалися силами Корпусу вартових ісламської революції, міністерства розвідки й безпеки та іранських дипломатів.

США наголошують, що іранські дипломати неодноразово були причетними до вбивств за кордоном, про що свідчать ордери на арешт, судові та поліцейські розслідування, повідомлення розвідувальних служб, а також свідків.

"Іран продемонстрував готовність використовувати злочинні угруповання, наркокартелі та інші треті сторони для здійснення своїх змов щодо вбивства за кордоном", - додали в Держдепі.

Крім цього, за словами американських дипломатів, Іран послідовно бреше про свою причетність до вбивств за кордоном, "навіть коли ловлять його власних дипломатів, які відстежують цілі для нападу, постачають вибухівку або втікають з місця злочину".

Новини за темою: Якщо переговори з Іраном щодо збитого літака "МАУ" зайдуть у глухий кут, то Україна звернеться до Міжнародного суду ООН, - МЗС

Загалом, згідно з заявою, глобальна терористична кампанія Ірану охоплювала принаймні 360 цілеспрямованих вбивств в інших країнах, а також вибухів бомб у масових місцях, під час яких загинули й були поранені сотні людей.

Як повідомлялося раніше, у Держдепі заявляли, що дезінформація Росії, Китаю та Ірану проти США стає все більше схожою.

Новини за темою: Авіакатастрофа в Ірані: В Україні сподіваються на невідкладну розшифровку "чорних ящиків"

Також відомо, що Іран під час навчань обстріляв інший корабель з екіпажем, що призвело до смерті 10 людей.