США посилили розвідку через стягування військ Росії до кордону України

Пентагон - штаб-квартира Міністерства оборони США wikipedia.org

За словами глави Північного командування США, таким чином РФ намагається "відновити свій вплив на світовій арені"

Європейське військове командування США вирішило посилити рівень спостереження через стягування Росією своїх військ до кордонів України. Про це повідомляє Politica

"Ми чітко усвідомлювали загрози, які ми бачимо з боку Росії в різних доменах ..., ми сприймаємо їх дуже серйозно", - зауважив прессекретар Пентагону Джон Кірбі. 

За його словами, США не хоче бачити більше порушень на українській території. 

Окрім цього, у Пентагоні висловили занепокоєння союзникам по НАТО щодо відновлення активності РФ на території України. Внаслідок цього 26 березня загинули чотири українських солдати та ще двоє були поранені. 

При цьому додається, що останнім часом РФ демонструє незвичну активність в країні. Так, у понеділок, 29 березня, літаки НАТО 10 разів підіймалися в повітря через незвично велику кількість польотів російських винищувачів та бомбардувальників поблизу кордонів союзників.

За словами глави Північного командування США генерала Глена Ван Херка, таким чином Москва намагається "відновити свій вплив на світовій арені".

Новини за темою: Росія готова до ескалації на Донбасі з просуванням вглиб України, - розвідка

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань "Запад 2021" стягує війська до кордону з Україною. Зокрема, у Брянську і Воронежську області РФ та до окупованого Криму.

Своєю чергою у Кремлі відреагували на слова української сторони, зазначивши, що переміщення російських військ біля кордону з Україною не повинно турбувати інші країни, оскільки вони пересуваються виключно територією РФ для захисту своїх кордонів.