США не відмовляються від введення санкцій проти "Північного потоку-2", - Держдеп

Речник Держдепу США Нед Прайс Фото з відкритих джерел

У відомстві наголосили, що спроба зупинити цей російський проєкт була нереалістичною

Сполучені Штати Америки не відмовляються від ведення санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", попри укладення угоди з Німеччиною. Угода щодо газопроводу є кращим, чого міг досягнути Вашингтон в цій ситуації. Про це заявив речник Держдепу США Нед Прайс під час брифінгу.

"Щоб сказати абсолютно чітко: ми не відмовляємося ні від яких доступних нам інструментів. Насправді ми додаємо кілька додаткових в наш арсенал", - сказав він.

Представник американського Державного департаменту додав, що спроба зупинити цей російський проєкт була нереалістичною, а німецько-американська угода - краще, чого могли досягнути США в сьогоднішніх умовах.

Новини за темою: У Кабміні пояснили, що не так з угодою Німеччини та США щодо "Північного потоку-2"

Нагадаємо, вчора, 21 липня, США та Німеччина оголосили про угоду, яка дозволить запустити російський газопровід "Північний потік-2".

Зокрема щодо України, то у тексті документу прописано, що уряд Німеччини чинитиме тиск на Європейський Союз для введення додаткових санкцій у разі, якщо Російська Федерація спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України. Зокрема, санкції введуть для обмеження російського експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ.

Крім того, Німеччина зобов'язалася допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, Берлін пообіцяв активізувати переговори в "нормандському форматі".