США можуть передати Україні компоненти системи "Залізний купол", – Politico

Ізраїльська тактична система протиракетної оборони «Залізний купол». Фото: haaretz.com

Однак вона може бути швидко збита російськими ракетними системами залпового вогню

Сполучені Штати Америки можуть продати або передати Україні компоненти системи протиракетної оборони "Залізний купол". Про це повідомив Politico.

Як зазначається, у версію законопроєкту про оборонну політику на 2022 рік включили поправку, яка вимагає від Пентагону представити Конгресу доповідь з описом варіантів можливого продажу або передачі Україні "систем, що існують", які, ймовірно, не будуть розгорнуті в найближчому майбутньому.

"Пропозиція продати або відправити Києву нові системи ППО, ймовірно, посилить напруженість у відносинах із Москвою, яка з 2014 року веде проксі-війну на сході України, та розцінює таку передачу недалеко від її кордону як провокацію. Росія давно скаржилася на американську систему протиракетної оборони в Румунії, стверджуючи, що вона може бути використана в наступальних цілях, але США і НАТО це звинувачення відкинули", – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, версія законопроєкту про оборону на 2022 фінансовий рік не визначає будь-яку конкретну систему озброєнь, яку слід передати Україні, але за словами співробітника Конгресу, дві армійські батареї Iron Dome є головними кандидатами.

За даними видання, у Вашингтоні та Конгресі почули слова міністра оборони України Андрія Тарана, який сказав, що хотів би витратити частину оборонних коштів на нові системи протиповітряної оборони, вказавши, що це може бути й "Залізний купол".

Новини за темою: Північна Корея провела успішні випробування крилатих ракет дальнього радіуса

Також директор програми досліджень Росії в корпорації CNA Майкл Кофман вважає, що система може бути неефективна в Україні. За його словами, ця система буде дуже швидко збита російськими ракетними системами залпового вогню.

Новини за темою: В Афганістані аеропорт Кабула був атакований п’ятьма ракетами

"Але вона може перехоплювати ракети більшої дальності, що дозволить батареї захищати критично важливий об'єкт або командний центр на сході України", – додав Кофман.

Як відомо, з моменту розгортання в Ізраїлі у 2011 році "Залізний купол" зарекомендував себе як один із найефективніших засобів знищення ракет малої дальності у світі.

Новини за темою: Компанія українця Firefly Aerospace протестувала ракету-носій перед запуском

Нагадаємо, що раніше Міністерство оборони України розглядало можливості придбання протиракетної системи на кшталт "Залізного купола". Події, що відбувалися в Ізраїлі, довели необхідність наявності в країні протиракетної оборони.