Списки країн червоної та зеленої зон: Молдова посилила правила в'їзду

Молдова Фото з відкритих джерел

Список буде оновлюватися щотижня (у п’ятницю) та набуватиме чинності з понеділка наступного тижня

На території Республіки Молдова з 19 липня посилили заходи щодо профілактики та протидії поширенню COVID-19 під час перетину кордону громадянами на в’їзд в країну. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

Зазначається, що на території Молдови буде встановлюватися список країн з високим або низьким епідеміологічним ризиком розповсюдження коронавірусу.

Список країн, віднесених до червоної або зеленої зон, буде оновлюватися щотижня (в п’ятницю) та набуватиме чинності з понеділка наступного тижня.

Документ публікуватимуть на офіційних вебсторінках державних органів Молдови.

Новини за темою: Естонія дозволила в'їзд туристам з України без тесту та ізоляції

"Громадянам, які будуть прибувати в Молдову з країн зеленої зони, в яких перебували протягом останніх 14 днів (включаючи тих, які в транзитному порядку перетинали країни червоної зони в термін, що не перевищує 24 години) необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години до перетинання кордону", – сказано в повідомленні.

Наголошується, що ті громадяни, які будуть прибувати з країн зеленої зони без негативного ПЛР-тесту на COVID-19, зобов’язані проходити 14-денну самоізоляцію.

"Водночас не потрібний негативний ПЛР-тест на COVID-19, а також 14-денна самоізоляція при в’їзді в Молдову з країн зеленої зони для громадян, які пройшли повний курс вакцинації, після якого минуло не менше 14 днів (або мають документ про наявність антитіл до COVID-19, який діє протягом 90 діб), дітям до 6 років, громадянам, що прямують транзитом по території Молдови (при умові, що транзит не буде перевищувати 24 годин) та іншим визначеним категоріям", – ідеться в повідомленні.

Громадяни, які будуть прибувати в Молдову з країн червоної зони, зобов’язані пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

Додається, що особи, які будуть знаходитися на самоізоляції в Молдові, зможуть її завершити після 7-го дня у випадку здачі ПЛР-тесту на COVID-19, результат якого буде негативним.

Також прикордонники країни звертають увагу на те, що довідки про негативний ПЛР-тест, проходження курсу вакцинації або наявність антитіл мають бути румунською, англійською, французькою, німецькою, італійською або російською мовами.

Новини за темою: Словаччина та Нідерланди відкрилися для туристів з України: Які правила в'їзду

Нагадаємо, раніше ми писали, що Ізраїль посилює правила в'їзду через зростання випадків COVID-19. Вимога про тест перед приїздом також продовжує діяти.