SpaceX відправила у космос ще 88 супутників за допомогою ракети Falcon 9

Запуск ракети Falcon 9 компанії SpaceX. Фото: EPA-EFE/SPACEX

Запуск був здійснений о 22:31 за київським часом

Американська компанія SpaceX у середу, 30 червня, провела успішний запуск ракети Falcon 9, яка доправила на орбіту 88 супутників. Про це інформує Space.

Зазначається, що ракета вивела на орбіту 85 комерційних і державних мінімальних космічних апаратів, а також ще три мінісупутники зв’язку в рамках проєкту Starlink.

Новини за темою: SpaceX успішно запустила 28-у місію супутників Starlink

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовувався для запусків уже увосьме, здійснив керовану вертикальну посадку на космодромі на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Повідомляється, що запуск був здійснений о 22:31 за київським часом.

Наголошується, що у цілому компанія планує вивести на навколоземну орбіту 12 тисяч мінісупутників для покриття Землі швидкісним супутниковим інтернетом, а надалі довести їх кількість до 30 тисяч.

Новини за темою: SpaceX запустить у вересні першу місію з космічними туристами

Нагадаємо, раніше ми писали, що SpaceX планує забезпечити світове покриття супутникового інтернету Starlink близько вересня цього року. Наразі бета-версією Starlink можуть скористатися в 11 країнах. 

Раніше повідомлялося, що інтернет-супутник Starlink компанії SpaceX Ілона Маска майже зіштовхнувся у космосі з супутником британської компанії OneWeb, яка також створює низькоорбітальне угруповання глобального супутникового інтернету.