Новини » Світ Читать эту новость на русском

Президента Чехії можуть тимчасово позбавити повноважень: У чому справа

 Мілош Земан. Фото EPA-EFE
Мілош Земан. Фото EPA-EFE

Голова верхньої палати парламенту каже, що Земан має доручити формування уряду після парламентських виборів

Парламент Чеської Республіки має намір позбавити президента країні Мілоша Земана, який вже понад тиждень перебуває у лікарні, повноважень на певний період. Про це заявив голова верхньої палати парламенту Мілош Вистрчил, передає Reuters.

За прогнозами медиків, з огляду на характер основного захворювання, одужання президента в найближчі тижні малоймовірне і тому, навряд чи він зможе повернутися до роботи якнайшвидше.

"У зв’язку з цим, парламент повинен застосувати статтю Конституції та перебрати на себе повноваження президента на певний час. Зокрема, президент повинен доручити формувати уряд після парламентських виборів, які відбулися 8—9 жовтня", - зазначив Вистрчил.

До слова, передача повноважень повинна отримати згоду обох палат парламенту Чехії.

Новини за темою: Президент Чехії вже тиждень у лікарні: ЗМІ повідомляють про хвору печінку

Нагадаємо, 10 жовтня стало відомо, що президента Чехії Мілоша Земана в черговий раз госпіталізували в Центральний військовий госпіталь у Празі. Незадовго до цього він провів зустріч з прем'єр-міністром Андрієм Бабішем.

Стан здоров'я 77-річного Земана опинився в центрі уваги, оскільки йому ще належить зіграти ключову роль в процесі міжпартійних переговорів і формування нового уряду за підсумками виборів до парламенту 8-9 жовтня.

Рішення про госпіталізацію очільника країни було прийнято за рекомендацією його особистого лікаря Мирослава Заворала. Зараз Земан перебуває у відділенні інтенсивної терапії. Водночас, медик не дав згоди на публікацію діагнозу.