Санду визначилася з кандидатурою нового прем'єра Молдови

Наталія Гавріліца
Наталія Гавріліца Facebook/Наталія Гавріліца

Мая Санду запропонувала посаду ексміністру фінансів Наталії Гаврилиці

Президент Молдови Мая Санду визначилася з кандидатурою нового прем'єр-міністра. Вона запропонує призначити на цю посаду колишнього міністра фінансів Наталію Гаврилицю. Про це повідомляє newsmaker.md.

"Це професіонал, що заслуговує на довіру. Я вже поставила перед нею завдання створити команду і підготувати програму, головна мета якої буде боротьба з корупцією і економічний розвиток", - заявила Санду.

Вона додала, що досі вважає дострокові парламентські вибори єдиним виходом з кризи. Зазначимо, згідно з молдавським законодавством, у Гавріліци є 15 днів, щоб подати на затвердження парламенту склад і програму роботи уряду.

Якщо Гаврилиця стане прем'єром Молдови, то в цій країні жінки займуть всі найвищі посади - президент, прем'єр і спікер парламенту. Парламент Молдови очолює Зінаїда Гречаний.

Довідка:

Наталія Гаврилиця закінчила юридичний факультет у Державному університеті Молдови і Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді.

Протягом трьох років вона працювала в Лондоні економістом у глобальному Фонді інновацій. Обіймала посаду держсекретаря в Міністерстві освіти, коли Санду обіймала посаду міністра. Була також міністром фінансів в уряді Санду протягом п'яти місяців 2019 року.

Також Гаврилиця працювала в Oxford Policy Management - міжнародній консалтинговій фірмі у Великій Британії, що займається питаннями розвитку країн із низьким і середнім рівнем доходу (Таджикистану, Індонезії, Нігерії, окупованих палестинських територій). Експерт у сфері реформ публічного управління.

Новини за темою: Санду вступила на посаду президента Молдови: Як пройшла інавгурація

Раніше повідомлялося, що президент Молдови Мая Санду виступає за побудову сильніших зв'язків і довіри з Україною і Румунією. Санду заявила, що в першу чергу потрібно налагодити відносини із сусідніми країнами, що їй вже вдалося зробити.