Санду вступила на посаду президента Молдови: Як пройшла інавгурація

Під час інавгурації вона також сказала кілька фраз російською, українською, гагаузькою та болгарською мовами

Санду
Президент Молдови Мая Санду Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 24 грудня 2020 року, Мая Санду офіційно вступила на посаду президента Молдови. Церемонія інавгурації пройшла в Палаці Республіки в Кишиневі. Про це повідомляє місцеве видання newsmaker.

Як зазначається, церемонія проходила з урахуванням карантинних заходів безпеки. За кожним запрошеним було закріплено місце, яке він не повинен був залишати до кінця заходу. Також перед входом до будівлі був дезінфікуючий килимок.

У залі були присутні посли, депутати парламенту, судді Конституційного суду, а також представники релігійних конфесій. Також повідомляється, що біля Палацу зібралися люди, але це не протест, - вони прийшли привітати Санду.

"Шановні громадяни, із сьогоднішнього дня ми починаємо новий шлях. Ця перемога на виборах - не моя, а ваша, тому що ніколи в такій країні з такими проблемами, як Молдова, така людина як я не стала б президентом. Я дочка цієї землі", - заявила Санду на церемонії прийняття присяги.

Вона також додала, що потребує підтримки всіх громадян, щоб "навести порядок і побудувати одну країну для всіх".

"На цих виборах люди проголосували проти корупції та за шанс людей на добробут", - підкреслила вона.

Санду заявила, що буде діяти в інтересах усіх громадян. Вона також сказала кілька фраз російською, українською, гагаузькою та болгарською мовами.

Новини за темою: Президент Молдови хоче встигнути підписати закон про російську мову до інавгурації Санду

Раніше повідомлялося, що новообраний президент Молдови Мая Санду заявила, що партія "Дія і солідарність" (PAS) висуне вотум недовіри уряду, якщо прем'єр-міністр Іон Кику не подасть у відставку найближчими днями.