Новини » Світ Читать эту новость на русском

Санду скликала Радбез через "загрозу підриву конституційного ладу" в Молдові

Президентка Молдови Мая Санду Фото з відкритих джерел

Засідання заплановане на сьогодні, 23 квітня

Президент Молдови Мая Санду скликає термінове засідання Вищої ради безпеки через ситуацію з Конституційним судом. Про це повідомив генсекретар Адміністрації президента Молдови Андрей Спину у Facebook.

За його словами, засідання заплановане на сьогодні, 23 квітня. На Радбезі порушать питання про "ризик підриву конституційного ладу" в Молдові.

Як відомо, 23 квітня на засіданні парламенту депутати ухвалили проєкт постанови про узурпацію влади Конституційним судом "на користь політичних інтересів президента" Санду. Постанову, зокрема, підтримали депутати від Партії соціалістів, яку очолює суперник Санду – експрезидент Ігор Додон.

У проєкті постанови йдеться, що судді Конституційного суду порушили присягу, складену перед чинним складом парламенту. У документі заявляють про існування в Молдові конституційної та політичної кризи.

Цей документ став реакцією депутатів на рішення КС від 15 квітня, в якому суд дозволив Санду розпустити парламент через те, що депутати вже кілька разів не змогли призначити уряд країни.

Парламент Молдови 23 квітня також скасував указ про призначення суддею КС Домніки Маноле (за сумісництвом глави суду).

Новини за темою: Санду скликає Радбез, щоб поговорити про майно Молдови в Україні

Нагадаємо, минулого року очільниця Молдови Мая Санду анонсувала акцію протесту на якій вимагала розпуску парламенту після ухвалення неоднозначних законопроєктів.