Новини » Світ Читать эту новость на русском

Російські хакери атакували поліцію Нідерландів під час справи MH17, – ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Поліцейські системи виявились погано захищеними, тому там не одразу помітили атаку

Нідерландська спецслужба AIVD виявила серйозну російську кібератаку на ІТ-системи поліції у 2017 році. Про це пише de Volkskrant, посилаючись на власні джерела.

Зокрема, хакерська група Cozy Bear, яка має зв'язки зі Службою зовнішньої розвідки Росії проникла в системи через сервер Академії поліції.

Злом поліція помітила лише після того, як про це повідомила AIVD. Це спричинило "велику паніку", оскільки поліцейські системи виявились погано захищеними. До того ж поліція на той час була зайнята розслідуванням кримінальних справ щодо MH17.

Невідомо, чи були вкрадені якісь дані, кажуть інсайдери de Volkskrant.

Це пов’язано з тим, що поліцейська мережа дуже велика і складна, і тому що було вирішено якомога швидше вивести росіян із систем.

"Було багато знаків запитання. Як довго вони були в системі? Чи це було вперше? Чи вони вже збирали дані? Це було незрозуміло", – сказало одне з джерел.

Ні поліція, ні AIVD не хочуть відповідати на питання про хакерство.

Новини за темою: У понеділок суд Гааги почне слухати по суті справу MH17: Які питання розглянуть

Раніше повідомлялося, що Жовтневий районний суд російського Санкт-Петербурга зобов'язав групу розслідувачів Bellingcat виплатити колишньому командиру незаконних збройних формувань Ігорю Безлеру 340 тисяч рублів (4,6 тис. доларів) за моральну шкоду.