Росія відповіла Меркель щодо пропозиції відновити діалог

Ангела Меркель і Володимир Путін DPA

У Кремлі стверджують, що президент РФ готовий до діалогу і контактів

У Російській Федерації відповіли на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про встановлення діалогу між ЄС і РФ та заявили, що країна готова до взаємодії. Про це повідомив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

За його словами, Володимир Путін позитивно ставиться до ініціатив, які допомогли б налагодити діалог між Брюсселем і Москвою.

"Ініціативу оцінюємо позитивно. Президент Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою", - заявив Пєсков.

А ось Україна до пропозиції канцлера Німеччини ставиться негативно. Як передає "Інтерфакс-Україна", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що доніс до Європейського Союзу стурбованість України щодо можливого відновлення самітів між Брюсселем і Москвою. За його словами, це несе ризики.

"Ініціатива відновити саміт з РФ без того, щоб бачити будь-який прогрес з російської сторони, буде небезпечним відхиленням від політики санкцій ЄС, що може тільки підірвати політику невизнання і ефективність режиму санкцій і, що ще більш небезпечно, розохотити Росію від виконання Мінських домовленостей", — зазначив дипломат.

Новини за темою: Путін і Меркель вдруге обговорили загострення на Донбасі

Нагадаємо, сьогодні Ангела Меркель, виступаючи з урядовою заявою в Бундестазі, сказала про необхідність діалогу з Володимиром Путіним. За її словами, ЄС має сформулювати порядок спільних стратегічних інтересів з Росією, йдеться зокрема про захист клімату та безпеку.