Радбез ООН скликає екстрене засідання через загострення між Ізраїлем та Сектором Гази

Засідання Радбез ООН

Фото з відкритих джерел

Консультації проведуть за зачиненими дверима

Вже вдруге за тиждень Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання з огляду на ескалацію конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомляє DW.

Згідно з повідомленням, ініціаторами виступили Китай, Туніс, Норвегія, Франція, Естонія, Ірландія, Сент-Вінсент і Гренадіни, Нігер та В'єтнам. Самі консультації проведуть вранці у середу, 12 травня (за нью-йоркським часом). 

Відомо, що на першому засіданні у понеділок, 10 травня, 15 членів так і не змогли узгодити спільну позицію.

За інформацією ЗМІ, проєкт Норвегії передбачав не лише засудження спіралі насильства між ізраїльтянами та палестинцями, але й висловлення занепокоєння з приводу можливого виселення палестинських сімей зі Східного Єрусалима. Водночас таке формулювання не підтримали США. 

Новини за темою: Україна закликала негайно припинити ракетні обстріли Ізраїлю із сектору Гази

Як зазначається, ізраїльська армія заявила, що з 10 травня із Сектора Гази в бік Ізраїлю було випущено понад 1000 ракет, із яких 850 впали на територію країни або були перехоплені, а ще 200 приземлилися в Секторі Гази.

Водночас авіація Ізраїлю завдала удари по понад 500 цілях в Секторі Гази. Так було зруйновано висотну будівлю, де були розміщені офіси членів політбюро ХАМАС, що контролює цю територію.

Новини за темою: У МЗС дали рекомендації українцям в Ізраїлі через загострення ситуації з обстрілами

Нагадаємо, раніше в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями сталися масові зіткнення. Внаслідок цього понад 160 осіб були поранені. 

Окрім цього, у Європейському Союзі наголосили, що Ізраїль повинен відмовитися від будь-яких зазіхань на палестинські території.