Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем'єрка Швеції подала у відставку через кілька годин після обрання

Магдалена Андерссон
Магдалена Андерссон Фото з відкритих джерел

Магдалена Андерссон йде у відставку через те, що Партія зелених відмовилася входити до складу нового уряду

Новий прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон подала заяву про відставку. Її рішення пов'язане з тим, що Партія зелених відмовилася входити до складу нового уряду. Про це вона сама повідомила у своєму Facebook.

"Сьогодні вранці я була обрана прем'єр-міністром з наміром сформувати коаліційний уряд з представниками соціал-демократів і Партії зелених. Партія зелених оголосила, що більше не бажає входити до складу уряду. Кожній стороні має бути дозволено зробити свій власний вибір.

Згідно з Конституцією, коаліційний уряд повинен піти у відставку, якщо одна з партій залишає уряд. На мою думку, Кабмін може піти у відставку і в тому випадку, якщо новий уряд ще не вступив на посаду", - написала вона.

За словами політика, питання про уряд має бути заново розглянуте парламентом та додала, що вже попросила президента Швеції прийняти її відставку.

"Угоди, які я і моя партія уклали, будуть діяти, якщо я стану прем'єр-міністром, незалежно від того, чи буде "Партія зелених" в уряді чи ні. "Партія зелених" також оголосила, що прийме мене як прем'єр-міністра в соціал-демократичному однопартійному уряді... Я також оголосила, що як і раніше готова стати прем'єр-міністром, але для соціал-демократичного однопартійного уряду", - написала Андерссон.

Новини за темою: Байден повернув свої повноваження: Гарріс виконувала обов'язки президента 85 хвилин

Нагадаємо, сьогодні зранку шведський парламент проголосував за призначення нового прем'єр-міністра. Вперше в історії країни цей пост обійняла жінка - Магдалена Андерссон.