Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем'єр Іспанії заявив, що щеплених "Супутником V" потрібно пускати до ЄС

"Супутник V" EPA

Прем'єр Іспанії Педро Санчес в ході візиту до Аргентини заявив, що вважає правильним дозволити вільний в'їзд до країн Євросоюзу людей, щеплених від COVID-19 вакциною "Супутник V". Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на аргентинську газету Clarin.

"Це - одна з тем, які ми обговорюємо в ЄС. Тут потрібна велика доза здорового глузду. Йдеться про вакцини, попри те, що в Європі вони не схвалені (регулятором, - ред.). І факт імунізації такими вакцинами не повинен заважати переміщенню людей між континентами, їх в'їзду в ЄС", - сказав Санчес на пресконференції. 

Аргентинські ЗМІ пояснюють, що ця тема важлива для Аргентини, багато жителів якої вакциновані "Супутником V".

Як відомо, влада Аргентини домовилися з РФ Про закупівлю понад 20 млн доз "Супутника V", саме російською вакциною прищепився президент країни Альберто Фернандес.

23 грудня Аргентина дозволила застосування російської вакцини в країні, а 29 грудня стартувала масова вакцинація населення з використанням "Супутника V". Також в країні застосовують вакцину від китайської Sinopharm, і препарат Covishield, який виробляють в Індії за технологіями компанії AstraZeneca.

Європейський регулятор з початку березня проводить експертизу "Супутника V", але питання про реєстрацію російської вакцини досі не вирішене.