Порушення прав ЛГБТ: ЄС зявила про початок процедур проти Польщі та Угорщини

Фото з відкритих джерел

Процес про порушення двох держав пов'язаний із захистом рівності та засадничих прав людини

Європейська комісія заявила про початок легальних процедур щодо Угорщини та Польщі за звинуваченнями в дискримінації ЛГБТ-спільнот. Про це виконавчий орган Євросоюзу повідомив 15 липня, передає ''Радіо Свобода''.

Як пояснили в ЄК, процес про порушення щодо двох держав пов’язаний із захистом рівності та засадничих прав людини.

"Дві держави-члени відтак мають два місяці, аби надати відповідь на аргументи, викладені Комісією. В іншому випадку Комісія може надіслати їм обґрунтовану думку та надалі відправити їх до суду Європейського Союзу", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що така процедура щодо Угорщини пов’язана з новим законом, який забороняє школам використовувати матеріали, що пропагують гомосексуальність.

Зокрема ще одним приводом для реакції блоку є рішення місцевої влади щодо одного з видавництв.

Згідно з ним, підприємство має маркувати книгу, в якій присутні ЛГБТ-персонажі, як таку, що зображає "форми поведінки, відмінної від традиційних гендерних ролей".

Повідомляється, що процес щодо Польщі пов’язаний із тим, що низка регіональних муніципалітетів країни оголосила себе "зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології".

Таке рішення ухвалили майже 100 місцевих органів влади, які також підписали "сімейні хартії" – за словами активістів, цей документ підтримують лише гетеросексуальні одружені пари.

За словами критиків, "вільні від ЛГБТ зони" заохочують насильство, наприклад, напади на Прайди 2019 року, та спричинили погіршення ментального здоров’я молодих поляків, які належать до ЛГБТ+.

Новини за темою: У Грузії противники ЛГБТ напали на журналіста: Чоловік частково втратив зір

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Угорщині обмежили доступ до інформації про гомосексуальність та трансгендерів. Такий крок викликав обурення в асоціації ЛГБТ-спільноти та правозахисних організаціях.