Новини » Світ Читать эту новость на русском

Помер винахідник комп'ютера ZX Spectrum Клайв Сінклер

Помер винахідник комп'ютера ZX Spectrum Клайв Сінклер
Клайв Сінклер The Guardian

Він створив першу комп'ютерну модель в 1982 році

Після тривалої хвороби на 82 році життя в Лондоні помер винахідник комп'ютера ZX Spectrum Клайв Сінклер. Про це повідомив The Guardian, посилаючись на слова дочки творця Белінди Сінклер.

За її словами, він був просто дивовижною людиною. Звичайно, він був таким розумним, що завжди всім цікавився.

Довідка:

Клайв Сінклер відомий створенням в 1982 році популярного комп'ютера ZX Spectrum, який був в п'ять разів дешевше пристроїв конкурентів.

Його компанія Sinclair Radionics в 1972 році випустила кишеньковий калькулятор, який був утричі меншим і вдвічі дешевшим за аналоги. Через місяць після його створення компанія виробляла до 100 тис. пристроїв на місяць. Калькулятор був виставлений в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

А у 1980-х Клайв Сінклер створив кілька моделей комп'ютерів. Найпопулярніша з них – ZX Spectrum. Цей комп'ютер був одним із найбільш продаваних в Європі. Він зіграв вирішальну роль у розвитку британської ігрової індустрії.

Однак сам Сінклер не користувався інтернетом, заявляючи, що "не любить бути оточеним технікою, оскільки це відволікає його від створення винаходів". У 2010 році він заявив, що взагалі не користується комп'ютером, а замість електронної пошти віддає перевагу телефону.

Новини за темою: Померла учасниця гурту "Баккара" Марія Мендіола

Нагадаємо, що раніше у Києві помер художник, архітектор, науковець Флоріан Юр'єв у віці 92 років. Він відомий такими роботами, як проєкт будинку Українського інституту науково-технічної та економічної інформації МОН України, відомий як "Літаюча тарілка", проєкт мікрорайону Нивки-3.