Пілоти намагалися керувати літаком до останнього: Іран опублікував дані чорних скриньок літака "МАУ"

Залишки літака "МАУ", який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Двигуни літака продовжували працювати після першого вибуху

Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила розшифровані дані бортових самописців зі збитого у січні 2020 року неподалік Тегерану літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Про це повідомляє Tasnim.

Згідно з повідомленням, виступаючи на пресконференції в неділю, 23 серпня, керівник організації цивільної авіації Ірану Торадж Декані зауважив, що не прийнято оприлюднювати технічні та експертні дані щодо авіакатастроф у незалежному звіті, але президент Ірану наказав оприлюднити інформацію щодо українського літака з повною прозорістю. 

Як зазначається, слідчо-оперативна група встановила, що чорні скриньки перестали записувати дані польоту о 06:14:56, оскільки вибухнула перша ракета, до цього авіасудно летіло у звичайних умовах.

Новини за темою: Розслідування катастрофи літака "МАУ" в Ірані може тривати п'ять років, - Єнін

Окрім цього, чорна скринька зафіксувала усі звуки в кабіні пілотів протягом 19 секунд після вибуху. Так троє пілотів екіпажу, зокрема інструктор польотів, знали про ненормальну ситуацію і намагалися контролювати і керувати літаком до останнього моменту. 

Інструктор польотів надав необхідні вказівки, як свідчить розмова, у літака виникли проблеми з електрикою, оскільки льотний екіпаж увімкнув допоміжний блок живлення. Також льотний інструктор визнав, що обидва реактивні двигуни працювали секунди після вибуху.

"Зважаючи на те, що запис звуку в кабіні зупинився через 19 секунд після вибуху і що друга ракета досягла літака щонайменше через 25 секунд після першого вибуху, не було проведено аналізу функції та впливу другої ракети на дані чорної скриньки", - пояснив Декані.

Новини за темою: Розбіжностей у сумах компенсацій різним державам не має бути, – Грищенко про збитий літак "МАУ"

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак "МАУ" був збитий іранськими військовими неподалік аеропорту Тегерана. У результаті авіакатастрофи загинули 176 осіб.

Іран надіслав до Франції чорні скриньки збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

Вранці 20 липня вони були доставлені в Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації, а 24 липня французькі спеціалісти заявили, що вже закінчили обробку двох бортових самописців збитого над Тегераном українського літака.