Підозрювані у вбивстві президента Гаїті заявили, що не планували його смерті

Жовенель Моіз Фото з відкритих джерел

Деякі з них мали бути перекладачами

Затримані за підозрою у вбивстві президента Гаїті Жовенеля Моїза заявили, що не мали на меті ліквідовувати главу держави. Про це повідомляє Le Nouvelliste.

За словами слідчого судді Клемана Ноеля, двоє із затриманих нападників засвідчили, що вони були "перекладачами", і, що їхня мета полягала в арешті президента країни Жовенеля Моїза в рамках виконання ордера слідчого судді, а не його вбивство.

Один із нападників зазначив, що перебував у Гаїті один місяць, та, що "знайшов цю роботу через інтернет".

Суддя також додав, що поліцейські під час обшуку авто нападників знайшли 5 пістолетів, патрони, тисячі доларів готівки, куленепробивний жилет та мобільні телефони.

Новини за темою: На Гаїті ввели військове положення через вбивство президента

Нагадаємо, у ніч проти 7 липня група озброєних чоловіків вдерлася до будинку президента Гаїті та відкрила вогонь по лідеру країни і його родині. Той помер від вогнепального поранення.

Також стало відомо про важке поранення дружини Жовенеля Моїза. Більше того, деякі ЗМІ поширили новину про те, що перша леді загинула, однак згодом виявилося, що лікарям вдалося повернути її до життя. Нині її стан стабільний, вона перебуває в лікарні у Флориді (США).

Наразі невідомо, хто саме стоїть за нападом, але глава уряду Клод Жозеф повідомив, що частина нападників розмовляла іспанською мовою.

Як повідомлялося, раніше правоохоронці Гаїті затримали 23 особи, які готували державний переворот та замах на президента країни Жовенеля Мойза. Серед затриманих був навіть суддя Верховного суду.