Пʼятий за рахунком: National Geographic визнав існування нового океану

Тихий океан

Фото з відкритих джерел

Його назвали Південним

National Geographic визнав існування п'ятого океану – Південного. Про це йдеться на сайті телеканалу.

Як зазначається, відтепер він з'явиться на картах американського телеканалу National Geographic, що транслює науково-популярні фільми виробництва Національного географічного товариства США.

За словами географа Національного географічного товариства Алекса Тейта, Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки ніколи не було згоди на міжнародному рівні, його не визнавали офіційно.

Від 1915 року організація випускає карти, де вказано тільки чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий. 

Проте, у лютому цього року американське Національне управління океанічних і атмосферних досліджень також офіційно визнало Південний океан окремим від інших.

"Одним з найбільших наслідків визнання океану є освіта. Студенти дізнаються інформацію про океанський світ через ті океани, які ви вивчаєте. Якщо ви не включите Південний океан, ви не дізнаєтесь про його особливості та про те, наскільки це важливо", – пояснив науковець.

Новини за темою: Вчені у Тихому океані знайшли новий вид "гігантських" ракоподібних

Нагадаємо, раніше ми писали, що рівень води у світовому океані піднімається швидше, ніж прогнозували раніше. У зв'язку з цим екологи закликали країни терміново зменшити викиди вуглецю в повітря.