П'ять країн ЄС можуть ввести нові COVID-обмеження на кордоні

Фото з відкритих джерел

Єдиним можливим способом уникнути обмежень є щеплення якомога більшої частини населення

Країни групи Central 5 – Австрія, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія – домовилися координувати свої дії із запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19, зокрема щодо встановлення правил перетину кордону. Про це йшлося під час зустрічі голів МЗС країн Александра Шалленберга, Івана Корчока, Анже Логара, Петера Сіярто і Якуба Кулганека в чеському місті Мнєльник, передає Укрінформ.

За словами Кулганека, п’ять країн не виключають запровадження нових коронавірусних обмежень при перетині кордонів.

"Ми хочемо зробити все, щоб кордони були відкритими. Єдиним можливим способом уникнути обмежень є щеплення якомога більшої частини населення... Ми водночас хочемо гарантувати, що заздалегідь повідомимо один одного про заплановані заходи, щоб не дивувати одне одного", - зазначив політик.

Також він анонсував створення робочої координаційної групи, яка повинна буде вчасно інформувати про нові можливі обмеження у подорожах (Україна межує з двома країнами із С5 – Словаччиною та Угорщиною).

"Неможливо 100%-во виключити, що залежно від розвитку епідеміологічної ситуації деякі сусідні країни можуть знову запровадити тимчасове обмеження транскордонного руху. Це є просто реальність", - додав Якуб Кулганек.

Також дипломати обговорили спільну боротьбу з пандемією коронавірусу, а також такі теми, як розширення ЄС за рахунок інтеграції західнобалканських країн, співпраця в рамках Східного партнерства тощо.

Новини за темою: Естонія, Латвія та Литва відкрили кордони для туристів з України, - МЗС

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду заявив, що український COVID-сертифікат про вакцинацію вже погодилися признати кілька країн Європи. Міністерство закордонних справ України продовжує працювати над розширенням географії дії документа.