Перша країна в Європі оголосила про завершення пандемії коронавірусу

BBC

У той же час, вакцинація населення і деякі обмежувальні заходи будуть продовжені

Влада Словенії оголосила про закінчення епідемії коронавірусу COVID-19 у своїй країні з середи, 16 червня. У той же час, вакцинація населення і деякі обмежувальні заходи будуть продовжені. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я у своєму Twitter.

"З завтрашнього дня (сьогодні, 16 червня, - ред.) в Словенії формально закінчена епідемія, але боротьба проти коронавірусу ще не завершена. Так, вакцинація залишається ключовим заходом контролю за епідемією. Майбутнє ЄС засноване на солідарності і співпраці при спільних цінностях і цілях вакцинації", - заявив міністр охорони здоров'я Янез Поклукар.

Як відомо, в двохмільйонній країні за останню добу виявлено всього 112 заражених COVID-19, а жертвами хвороби стали два пацієнти. Одну дозу різних вакцин західного виробництва отримали 769 248 жителів Словенії, а повну вакцинацію пройшли 551 906 осіб. У лікарнях перебуває 122 пацієнти, з яких 40 – у відділеннях інтенсивної терапії.

Також повідомляється, що у країні зберігається вимога про носіння захисних масок в закритих просторах, а також обмеження по числу присутніх в приміщеннях, постійно оновлюється список країн червоної зони, після прибуття з яких необхідно проходити карантин.

Новини за темою: Туризм в умовах пандемії: Коли введуть в обіг COVID-паспорти в Україні та світі

Нагадаємо, станом на ранок 16 червня в Україні з початку пандемії лабораторно підтверджено 2 226 037 випадків зараження коронавірусом COVID-19. За минулу добу виявили 1045 нових хворих, летальних випадків - 78, а одужало – 4802 особи.