Новини » Світ Читать эту новость на русском

Перша держава ЄС заборонила всі авіарейси, які проходять через Білорусь

Фото з відкритих джерел

Заборона торкнеться 10 напрямків

Литва вирішила із 25 травня заборонити прибуття в країну і відбуття із неї літаків, маршрут яких проходить над територією Білорусі, повідомляє Delfi.

Як зазначається, відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні уряду.

Зокрема, заборона набуває чинності з опівночі 25 травня 2021 року. 

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте сказала, що таке рішення пропонується заради безпеки мандрівників.

"Що стосується польотів в Литву і з Литви через повітряний простір Білорусі, незважаючи на те, що деякі авіакомпанії самі вирішили скасувати такі польоти, заради безпеки мандрівників запропоновано прийняти відповідне рішення уряду", - зазначила вона.

Міністр транспорту та шляхів сполучення Марюс Скуодіс пояснив, що у зв’язку з цим рішенням будь-які польоти в Литву і з неї через Білорусь заборонені.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс на Раді ЄС запропонував заборонити білоруським авіакомпаніям літати до країн ЄС і внести компанію Belavia в четвертий пакет санкцій. 

Міністр сказав, що інші країни підтримують цю ідею. Однак Литва вирішила прийняти подібне рішення самостійно.

Уряд Литви сподівається, що таке ж рішення прийме і Євросоюз.

Новини за темою: У Білорусі понад годину з аеропорту не випускали літак Lufthansa, - ЗМІ

Нагадаємо, напередодні білоруські спецслужби затримали колишнього редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Він перебував на борту літака компанії Ryanair, який прямував з Афін у Вільнюс.

Зокрема, Білорусь змусила міжнародний літак змінити маршрут і сісти у Мінську задля того, аби заарештувати Протасевича. Білоруські спецслужби за прямим наказом Лукашенка навіть підняли у повітря військовий винищувач.

Світові лідери висловили своє обурення та розглядають можливість введення додаткових санкцій проти Білорусі, а європейські авіакомпанії уже почали направляти свої літаки в обхід країни.