Папа Римський відвідав у Словаччині ромське поселення і закликав до їх інтеграції

DW

За його словами, роми "надто часто є об'єктом упереджень та жорстких суджень"

У Словаччині 14 вересня Папа Римський Франциск відвідав ромське поселення та закликав до інтеграції меншини, яка зазнає утисків, у суспільне життя. Про це повідомила українська служба DW.

Як зазначається, після зустрічі з мешканцями напівзруйнованого та переповненого району Луник-IX у Кошицях на сході країни 84-річний Папа наголосив, що роми "надто часто є об'єктом упереджень та жорстких суджень".

"Шлях до мирного співіснування - це інтеграція", - підкреслив понтифік.

Отже, глава Католицької церкви знову виступив на підтримку найбідніших верств населення.

За його словами, маргіналізувати інших - не дасть нічого. Ізоляція себе від інших в кінцевому підсумку призводить до гніву.

Як відомо, у районі Луник-ІХ проживають майже чотири з половиною тисячі людей, тоді як поселення розраховане на вдвічі меншу кількість жителів. У багатьох будівлях немає електрики, газу, опалення та проточної води, оскільки їх відключили через несплачені рахунки.

Також очільник місцевої громади селезіанців Петер Бесеней назвав "дивовижним" те, що Папа Римський приїхав туди, куди "ніхто інший не хоче їхати".

Він додав, що важко знайти вчителів чи священників, які б хотіли працювати в Лунику-ІХ, але "Папа приїжджає сюди".

Новини за темою: Папа Римський Франциск спростував інформацію про свою відставку

Зокрема у Словаччині проживають близько 400 тисяч ромів, з яких майже 20 відсотків - у крайній бідності. Більшість живе в понад 600 баракових поселеннях на півдні та сході країни. Схід Словаччини є одним із регіонів Європи з найнижчим рівнем доходів на душу населення.

Новини за темою: Папа Римський "підсолодив" в’язням життя: Дві тюрми отримали 15 тис. ріжків морозива

Нагадаємо, що раніше Папа Римський Франциск висловився проти використання релігії в політичних цілях. Звертаючись до приблизно 30 тис. парафіян, Папа Франциск закликав не ставитися до християнського хреста як до політичного символу або знаку релігійного і соціального статусу.