Папа Римський провів історичну зустріч із шиїтським священнослужителем

Папа Римський Франциск Фото з відкритих джерел

Папа Франциск закликав релігійні громади до співпраці

Папа Римський Франциск провів історичну зустріч з вищим шиїтським священнослужителем Іраку Алі ас-Сістані, закликавши до співіснування в країні, охопленій насильством. Про це повідомляє Vatican News.

Згідно з повідомленням, зустріч пройшла в священному місті Наджаф під час турне ввічливості понтифіка по Іраку і була першою зустріччю Папи з таким високопоставленим шиїтським священнослужителем.

В ході зустрічі, яка тривала близько 45 хвилин, Папа закликав релігійні громади до співпраці.

Вищий шиїтський священнослужитель Іраку Алі ас-Сістані та Папа Римський Франциск Vatican News

"Папа підкреслив важливість співпраці і дружби між релігійними спільнотами, бо розвиваючи взаємну пошану та діалог можна зробити внесок у добро Іраку, регіону та всього світу", - зазначили у пресслужбі Ватикану.

Своєю чергою, Сістані після зустрічі заявив, що "релігійне і духовне керівництво повинно зіграти велику роль, щоб покласти край трагедії... і закликати сторони, особливо великі держави, зробити так, щоб мудрість і розум взяли гору і стерти мову війни".

Новини за темою: Папа Римський заснував нове свято - Всесвітній день бабусь і дідусів

Нагадаємо, вчора, 5 березня, Папа Римський Франциск здійснив перший в історії папський візит до Іраку. Він летів на борту зі своїм супроводом, працівниками служби безпеки та близько 75 журналістами. Після прибуття в Багдад, Папа Франциск у президентському палаці зустрівся із очільником країни Бархамом Салімом.

При цьому додається, Ірак направив тисячі додаткових співробітників служби безпеки для захисту 84-річного понтифіка під час візиту, що відбувається після серії ракетних атак і вибухів, скоєних терористами-смертниками.