Папа Франциск закликав Ізраїль та Палестину "зупинити галас зброї"

Папа Римський Франциск під час Різдвяної меси. 24 грудня 2020 року REUTERS

Він попередив, що це може перерости "у спіраль смерті та руйнування"

Папа Римський Франциск відреагував на загострення ізральсько-палестинського конфлікту та закликав сторони "зупинити галас війни". Про це повідомляє Vatican News

Як зазначається, Папа Франциск звернувся із закликом "від імені Бога" до спокою у Святій Землі після п'яти днів боїв, внаслідок чого загинули десятки людей. Особливо "страшними і неприпустимими" він назвав смерті десятків дітей.

"Їхня смерть є знаком того, що люди хочуть не будувати майбутнє, а руйнувати його", - сказав Франциск.

Новини за темою: Міжнародні авіакомпанії припинили польоти в Ізраїль

Він попередив, що тривале насильство в Ізраїлі та секторі Газа ризикує перерости "у спіраль смерті та руйнування", наносячи поранення "братерству та мирному співіснуванню", які важко вилікувати без негайного повернення до діалогу.

Також Папа Франциск закликав ізраїльських та палестинських лідерів "зупинити галас зброї та йти шляхом миру за допомогою міжнародної спільноти", а також закликав вірян до "невпинної" молитви за ізраїльтян та палестинців.

Новини за темою: ЮНІСЕФ: Під час обстрілів між Ізраїлем та сектором Гази загинули 42 дитини

Нагадаємо, раніше в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями сталися масові зіткнення. Внаслідок цього понад 160 осіб були поранені.

Увечері 11 травня, у Тель-Авіві спрацювали сирени повітряної тривоги. Надходили дані про ракетний обстріл міста із сектора Гази. Ракетний обстріл Тель-Авіва почався після заяви представника бойового крила палестинського руху ХАМАС почати завдавати удару по місту.

Новини за темою: Близько 80 українців заявили про бажання евакуюватися з сектора Гази, - ЗМІ

За ніч, з 14 на 15 травня, з сектора Гази в напрямку Ізраїлю було запущено 200 ракет.

Пізніше Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) здійснила обстріл сектора Гази та знищила вежу "Аль-Джалаа", в якій були розташовані офіси низки провідних міжнародних ЗМІ.