Новини » Світ Читать эту новость на русском

Папа Франциск висловився проти використання релігії в політиці

Голос Америки

В ході богослужіння він звернувся до парафіян з проповіддю, присвяченою проблемі християнської ідентичності

Папа Римський Франциск висловився проти використання релігії в політичних цілях. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що відвідавши розташоване у Східній Словаччині місто Пряшів (частину населення цього регіону складають прихильники Автокефальної Православної церкви Чеських земель та Словаччини), понтифік відслужив месу за візантійським обрядом.

В ході богослужіння він звернувся до парафіян з проповіддю, присвяченою проблемі християнської ідентичності.

Звертаючись до приблизно 30 тис. парафіян, Папа Франциск закликав не ставитися до християнського хреста як до політичного символу або знаку релігійного і соціального статусу.

Зокрема в Угорщині, яку Папа Франциск відвідав минулої неділі, прем'єр-міністр Віктор Орбан, який проводить антиіммігрантську і націоналістичну політику, заявив, що християнська спадщина його країни знаходиться під загрозою зникнення.

Після зустрічі з Папою Франциском Орбан сказав, що просив понтифіка "не допустити загибелі християнської Угорщини".

Папа Франциск заявив у відповідь, що країна може зберегти свої християнські корені, відкрившись для нужденних.

Крім цього, в ході богослужіння в Пряшеві він висловився проти використання релігії в так званих культурних війнах, що, як підкреслив понтифік, завдає шкоди загальному благу.

"Хрест - це не прапор, яким треба розмахувати, але чисте джерело нового способу життя", – сказав Папа Франциск, додавши, що істинно віруючий не вважає нікого ворогом, але ставиться до всіх як до братів і сестер.

Новини за темою: Папа Римський "підсолодив" в’язням життя: Дві тюрми отримали 15 тис. ріжків морозива

Нагадаєо, раніше Папа Римський Франциск спростував чутки про свою можливу відставку і розповів, що продовжує жити "нормальним життям" після перенесеної в липні операції