Палата представників США погодила санкції проти "Північного потоку-2"

Палата представників Конгресу

Фото з відкритих джерел

Водночас, відповідний законопроєкт все ще потребуватиме затвердження в Сенаті та підпису президента США

Палата представників Конгресу США схвалила введення санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", які передбачаються законопроєктом оборонного бюджету. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як зазначається, Палата представників одноголосно проголосувала за поправки до оборонного бюджету США (NDAA – National Defense Authorization Act), включаючи законодавство про санкції.

Водночас, відповідний законопроєкт все ще потребуватиме затвердження в Сенаті та підпису президента США Джо Байдена, щоб стати законом.

Внесені зміни зобов'язують американського лідера запровадити санкції проти всіх осіб та компаній, що причетні до діяльності та будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Крім того, ці поправки потенційно поставлять під загрозу угоду, досягнуту Білим домом та Німеччиною у липні щодо "Північного потоку-2", оскільки вони не дозволяють звільняти від санкцій під різними приводами, наприклад, в інтересах нацбезпеки. Саме такий механізм Білий дім використав нещодавно.

Новини за темою: США обіцяють санкції проти "Північного потоку – 2" в разі небезпеки для України, - Зеленський

Нагадаємо, польська нафтогазова компанія PGNiG отримала право брати участь у сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2".

У Польщі переконані, що російський газопровід не відповідає формальним та істотним вимогам щодо сертифікації, а також, що позитивне рішення німецької агенції поставить під загрозу безпеку постачання Європейському Союзу.