ПА ОБСЄ ухвалила термінову резолюцію з вимогами до РФ

Радіо Свобода

Делегації Росії і Білорусі покинули засідання

Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) ухвалила резолюцію, що містить вимоги до Росії звільнити окуповані українські території. Про це повідомив у Facebook голова української делегації в ПА ОБСЄ Микита Потураєв.

"Попри шалений спротив російської делегації та делегацій країн, які знаходяться під впливом Росії, Парламентська Асамблея ОБСЄ щойно прийняла термінову резолюцію, яка була ініційована Україною, та суворо засуджує триваючу окупацію Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей, і військові злочини російської влади, збройних сил та найманців на тимчасово окупованих українських територіях", - розповів Потураєв.

Він уточнив, що ухвалена резолюція засуджує намагання Росії заблокувати Керченську протоку та Азовське море, порушення прав людини в окупованому Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей, мілітаризацію окупованого Криму і незаконну паспортизацію українських громадян на Донбасі. 

Новини за темою: У Росії допустили участь США в переговорах по Донбасу: Названо умову

"Прийнявши резолюцію України, ПА ОБСЄ вчергове висунула вимогу до Росії - саме як до ініціатора і сторони конфлікту з Україною, саме як до держави-агресора і держави-окупанта - негайно звільнити окуповані українські території, і припинити зухвалі та масштабні порушення міжнародного законодавства", - додав очільник української делегації.

Окрім цього, ПА ОБСЄ підтримала резолюцію Нідерландів, що засуджує порушення прав людини в Білорусі. З огляду на це російська і білоруська делегації покинули засідання асамблеї. 

Новини за темою: У РФ дозволили військовим блокувати Керченську протоку: Україна відреагувала

Нагадаємо, раніше спеціальний представник ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Гайді Ґрау наголосила на погіршенні ситуації з безпекою на Донбасі