Новини » Світ Читать эту новость на русском

Організація Об'єднаних Націй може призупинити всі миротворчі місії у світі

ООН
Фото з відкритих джерел

Місії будуть припинені, якщо Генасамблея ООН не зможе узгодити новий бюджет до 30 червня

З 1 липня всі миротворчі місії Організації Об'єднаних Націй можуть зупинити свою роботу. Вони припиняться, якщо Генеральна асамблея ООН не зможе узгодити новий бюджет у розмірі 6 млрд доларів на рік до завтра. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, деякі дипломати звинуватили в затримці в досягненні угоди зміни в процедурі переговорів, проблеми з логістикою та жорсткі переговори між Китаєм і західними країнами.

"12 миротворчим місіям Всесвітньої організації, більшість з яких знаходяться в Африці та на Близькому Сході, було рекомендовано почати розробку планів дій зупинки на випадок, якщо новий бюджет не буде прийнято вчасно. Водночас ми, як і раніше, сподіваємося і впевнені, що держави-члени завершать свої переговори", - зазначила керівниця відділу стратегії управління, політики та дотримання вимог ООН Кетрін Поллард.

При цьому, якщо 30 червня буде пропущений крайній термін, то Генсекретар Антоніу Гутерреш зможе витратити гроші тільки на охорону активів ООН і забезпечення захисту персоналу та миротворців.

Новини за темою: Генсек ООН про введення миротворців на Донбас: Навряд чи угода буде скоро

Нагадаємо, раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков казав, що в Україні розглядають введення миротворців на Донбас як один із варіантів реалізації Мінських угод, однак при цьому мандат такої місії повинен бути погоджений сторонами переговорів.