ООН оприлюднила нову доповідь генсекретаря щодо порушення права людини у Криму

доповідь в ООН
Фото з відкритих джерел

Вона охоплює період з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року

Організація Об’єднаних Націй оприлюднила п’яту доповідь генерального секретаря Антоніу Ґутерріша про порушення прав людини в анексованому Криму. Про це повідомило "Радіо Свобода".

Як зазначається, доповідь охоплює період з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року й "описує широкий спектр порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права", включаючи:

  • випадки тортур або жорстокого поводження, які, ймовірно, були застосовані співробітниками Федеральної служби безпеки Росії. Жодну винну особу не було притягнуто до відповідальності;
  • переведення затриманих осіб із Криму для засудження і відбування покарання у вигляді позбавлення волі в Росії;
  • свавільне поміщення затриманих у штрафні ізолятори, включаючи тривале одиночне ув’язнення;
  • санкції проти релігійних організацій та окремих осіб, в тому числі обвинувальні вироки "Свідкам Єгови", на основі антиекстремістських законів Росії;
  • втручання в проведення публічних зібрань, в тому числі накладення на учасників зборів штрафів й інших санкцій, на основі норми законодавства, яка зобов’язує отримувати попередній дозвіл від російських органів влади на проведення будь-яких запланованих зборів;
  • заочні судові процеси, які не відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини, щодо осіб, яких вважають противниками російської влади в Криму.

"Серед передбачуваних винних, які брали участь у викраденнях, утриманні під вартою, позбавленні волі в неофіційних місцях позбавлення волі, приховуванні місця перебування зниклих осіб, тортурах і жорстокому поводженні, – співробітники Федеральної служби безпеки, сил самооборони Криму і місцева поліція.

Новини за темою: США продовжать підтримку України на тлі окупації Криму Росією, - Пентагон

Не було проведено жодного арешту, хоча в 2014 році відбулося 28 зникнень. Родичі жертв скаржилися УВКПЛ на формальний характер розслідувань, відсутність транспарентності і відмову в доступі до матеріалів слідчих справ. Ті жертви, які були звільнені або переведені в офіційні місця ув’язнення, не отримали жодної компенсації і скаржилися на безкарність за порушення, яких вони зазнали. Вони часто стикалися з неминучим ризиком переслідування, і більшість із них залишили Крим незабаром після звільнення", - йдеться в документі.

Новини за темою: В Україні прокоментували можливість силового повернення Криму

Також в Криму триває практика переведення затриманих із Криму для засудження та відбування покарання у вигляді позбавлення волі у віддалених регіонах Росії, відомо як мінімум про 28 таких випадків.

Як відомо, у червні 2021 року було опубліковано проміжну доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в Криму.

Новини за темою: Українська делегація передала Байдену список утримуваних у Криму та на Донбасі

Окрім цього, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не раз стверджував, що розмови про порушення прав людини в окупованому Криму – це "вигадка". 26 серпня 2021 року він сказав, що міжнародні організації, які займаються захистом прав людини і закликають Москву допустити їх до Криму, можуть заїхати на півострів із території Росії, зокрема, по Керченському мосту.

Новини за темою: Росія збільшила свій військовий контингент у Криму, – розвідка

Нагадаємо, що раніше лідери "Групи семи" (G7) закликали Росію і Китай поважати і дотримуватися прав людини. Від Москви G7 зажадала припинити дестабілізаційну поведінку і втручання в демократичні процеси в інших країнах.