Оголошено лауреатів Пулітцерівської премії-2021: Хто і у яких номінаціях переміг

Вручено Пулітцерівську премію chytay-ua

В одній із найпрестижніших номінацій "Служіння суспільству" перемогла газета The New York Times

У пʼятницю, 11 червня, в Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії 2021 року. Повний список номінантів оприлюднено на сайті нагороди.

Так, в одній із найпрестижніших номінацій "Служіння суспільству" перемогла газета The New York Times за матеріали про пандемію коронавірусу.

Автор NYT Веслі Морріс став лауреатом премії в номінації "Критика" за статті про расову нерівність.

Загалом цьогоріч у багатьох категоріях перемогли автори статей про расову нерівність і протести руху Black Lives Matter.

У номінації "Новинна журналістика" перемогла газета Star Tribune з Міннеаполісу, де в травні 2020 року через через дій поліцейського загинув афроамериканець Джордж Флойд, що дало поштовх протестам BLM по всій території США і не тільки.

У номінації "Журналістські розслідування" перемогли пʼять журналістів з Boston Globe, а флоридська газета The Tampa Bay Times отримала нагороду ("Місцеві репортажі") за матеріали про зловживання поліції в окрузі Паско.

У "Міжнародній" номінації переміг портал BuzzFeed за серію матеріалів про китайську автономію Сіньцзян і політику Китаю щодо уйгурів. У категорії "Розʼяснювальні репортажі" нагорода дісталася Reuters і The Atlantic за статті про вердикти федерального суду США і коронавірус.

Найкращою художньою книжкою визнано роман "Нічний сторож" Луїзи Ердріх про боротьбу американських індіанців, який виселяють з їхніх земель у 1950-х роках.

Кращою документальною книгою визнали "Брехню Вілмінтона" Девіда Цуккіно. Вона розповідає історії руху прихильників вищості білої раси в США в кінці XIX і початку XX століть.

Новини за темою: Пулітцер із нотами скандалу: Хто і за що отримав найпрестижнішу для медіапрацівників нагороду

Зауважимо, минулого року Пулітцерівську премію отримали співробітники видання The New York Times, які зробили серію з восьми матеріалів про режим президента Росії Володимира Путіна. Однак, проти присудження цієї нагороди The New York Times виступили як в Росії, так і в США. Сам тодішній президент Дональд Трамп вимагав позбавити журналістів нагороди.