Німеччина завершила виведення своїх військових з Афганістану

Фото з відкритих джерел

Місія тривала майже 20 років

У вівторок, 29 червня, останні представники Збройних сил Німеччини (Бундесвер) на чотирьох літаках вилетіли з Афганістану до ФРН. Про це повідомляє DW

Згідно з повідомленням, військову базу Мармаль поруч з аеропортом Мазарі-Шаріфа звільнено та передано афганським силам безпеки.

"Після майже 20-річної місії сьогодні вночі останні солдати та солдатки нашого Бундесверу залишили Афганістан... Так завершується історичний розділ - інтенсивна місія, яка ставила нам виклики та формувала нас", - написала в Twitter очільниця Міністерства оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер.

Новини за темою: Україна вивела свій контингент у складі місії НАТО з Афганістану

Слід зауважити, що у травні, перед початком виведення, в Афганістані перебували 1100 німецьких військових, минулого тижня ця цифра становила 570 осіб.

Як зазначається, майже за 20 років Бундесвер втратив 59 солдатів, з яких 35 загинули під час боїв чи нападів. Загалом Німеччина витратила на закордонну місію, що стала найдовшою в історії Збройних сил країни, понад 12 мільярдів євро. 

Новини за темою: Пентагон вивів з Афганістану вже половину американського військового контингенту

Нагадаємо, країни Північноатлантичного альянсу (НАТО) розпочали організоване виведення своїх військових місій з Афганістану наприкінці квітня.