Німеччина надала дозвіл Польщі доєднатися до сертифікації "Північного потоку-2"

"Північний потік-2"

Допуск отримали польська нафтогазова компанія PGNiG та її німецька філія PGNiG Supply & Trading GmbH

Польська нафтогазова компанія PGNiG отримала право брати участь у сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє пресслужба компанії.

"Федеральна мережева агенція Німеччини (Bundesnetzagentur, BNetzA) надала PGNiG, а також її німецькій філії PGNiG Supply & Trading GmbH допуск до процедури сертифікації "Північного потоку-2", - йдеться у заяві.

Зокрема, у Польщі переконані, що російський газопровід не відповідає формальним та істотним вимогам щодо сертифікації, а також, що позитивне рішення німецької агенції поставить під загрозу безпеку постачання Європейському Союзу.

"Ми задоволені рішенням BNetzA про надання обом компаніям участі у процедурах сертифікації. Заява про сертифікацію, подана Nord Stream 2 AG, доводить, що швейцарська компанія все ще прагне отримати регуляторні привілеї. Наслідки нашої участі у справі "Північний потік-2" показують, що ми можемо ефективно відстоювати свою позицію", - наголосив очільник правління PGNiG Павел Маєвський.

Новини за темою: Україна та Польща скоординували позиції щодо протидії "Північному потоку-2"

Раніше повідомлялося, що Федеральне мережеве агентство (Bundesnetzagentur) прийме рішення про сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2" до кінця поточного року. Прессекретар агентства Фітьо Вульф уточнив, що йдеться про сертифікацію газопроводу і його відповідність нормам газової директиви Європейського Союзу, а рішення про введення газопроводу в експлуатацію приймають інші відомства.