Новини » Світ Читать эту новость на русском

Німеччина і Франція запропонували провести нормандську зустріч на полях ГА ООН: РФ проти

Глава МЗС РФ Сергій Лавров Фото з відкритих джерел

В умовах, що склалися, Росія неготова до зустрічі в "нормандському форматі"

Німеччина і Франція запропонували провести нормандську зустріч на рівні міністрів закордонних справ на полях Генасамблеї ООН. Росія відмовляється, називаючи такі переговори "несерйозними". Про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров під час трансляції форуму "Вся Росія-2021", передає "РБК-Україна".

За його словами, в умовах, що склалися, Росія неготова до зустрічі в "нормандському форматі".

Як причину Лавров назвав відмову України від виконання Мінських домовленостей.

"Коли Росію закликають провести зустріч у "нормандському форматі", то ми просимо спочатку пояснити, як це все поєднується, тому що Мінські домовленості заперечуються", - заявив міністр.

Зокрема Лавров зазначив, що Німеччина і Франція запропонували провести на полях ГА ООН в Нью-Йорку зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки".

"Ми намагаємося з'ясувати, як вони ставляться до того, що творить (президент України Володимир, - ред.) Зеленський і його команда, перекреслюючи можливість виконати Мінські домовленості. Вони кажуть - треба зібратися і там подивитися. А це розмова несерйозна і непрофесійна", - наголосив глава МЗС Росії.

Новини за темою: Зеленський планує здійснити візит до Нью-Йорка на сесію Генасамблеї ООН

Нагадаємо, раніше російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Росія готова до відновлення відносин з Україною. Водночас Росія готова "хоч завтра" відновлювати відносини із Заходом.