Названо ім'я чоловіка, що дав ляпаса президенту Франції Макрону

Президент Франції Емманюель Макрон

За напад на Емманюеля Макрона Дам’єну Тарелю може загрожувати до трьох років позбавлення волі та до 45 тисяч євро штрафу

Чоловіком, який дав ляпаса президенту Франції Емманюелю Макрону під час зустрічі з народом у рамках поїздки регіонами, виявився 28-річний місцевий мешканець на ім’я Дам’єн Тарель. Про це повідомляє BFMTV.

Згідно з повідомленням, чоловік цікавиться середньовічною історією і виявився підписником сторінок та акаунтів прихильників крайніх роялістських поглядів. Також Тарель заснував у своїй громаді у Сан-Вальє асоціацію реконструкторів історичного середньовічного бою. 

Як зазначається, початок фрази, яку вигукнув нападник перед ляпасом, і який спершу розчули хибно, виявився бойовим гаслом французьких королів "Montjoie Saint Denis" з продовженням "Геть Макронію".

Своєю чергою, товариші чоловіка стверджують, що він "аполітичний" і досі не був помічений за якимись неоднозначними вчинками, а на такі сторінки підписався радше з цікавості. 

Крім того, у мережі з’явилося також відео, зняте перед інцидентом з Макроном. Зокрема, журналіст підійшов запитати у людей, що спонукало їх прийти на зустріч з президентом. Серед молодих людей можна бачити і Дам’єна Тареля, проте сам він нічого не казав на камеру. Інший з групи сказав репортерові, що невдоволений "занепадом Франції".

Водночас, джерела у місцевій поліції повідомили, що у другого затриманого - товариша Тареля - нібито знайшли автобіографічну книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" і зброю, але не уточнюється, яку саме.

Дам’єну Тарелю за напад на президента може загрожувати до трьох років позбавлення волі та до 45 тисяч євро штрафу.

Новини за темою: Емманюель Макрон прокоментував інцидент з ударом по обличчю

Нагадаємо, президента Франції Емманюеля Макрона під час візиту на південь країни вдарили по обличчю. Він підійшов до групи громадян й один з присутніх наважився вдарити його. При цьому чоловік вигукував: "Геть Макрономію!". Інцидент потрапив на відео.