Новини » Світ Читать эту новость на русском

Навальний прогнозує, що після повернення у РФ його можуть спробувати отруїти вдруге

Російський політичний діяч Олексій Навальний Фото з відкритих джерел

До повернення, політик має повністю відновитися, проте, лікарі не дають прогнозів щодо термінів

Російський опозиціонер Олексій Навальний поступово готується до повернення в Російську Федерацію. Водночас він не виключає, що його там можуть отруїти вдруге. Про це він розповів в прямому ефірі YouTube-каналу "Навальний Live".

"Моє завдання - якнайшвидше відновитися і повернутися в Росію. Але при цьому відновитися, тому що я повинен приїхати в такому стані, щоб, якщо мене отруять вдруге, у мене був хоча б якийсь шанс. Тому що прямо зараз я б напевно не витягнув", - зазначив Олексій Навальний.

Політик додав, що лікарі, як і раніше, не дають прогнозів щодо термінів його повного відновлення.

Новини за темою: Путін заявив, що особисто просив відпустити Навального на лікування

Нагадаємо, інцидент з отруєнням трапився у серпні цього року, коли Олексія Навального забрали в лікарню у важкому стані. Деякий час він перебував під апаратом ШВЛ. Спочатку чоловіка забрали у медзаклад Омська. Однак, згодом його доставили в клініку Charite в Берліні.

Через деякий час медики у Німеччині визначили, що Навального отруїли речовиною групи "Новачок". Це також підтвердив Інститут оборонних досліджень Швеції та низка інших лабораторій.

Після одужання Навальний заявив, що переконаний у тому, що до його отруєння причетний особисто президент Російської Федерації Володимир Путін.

Однак, у Кремлі назвали звинувачення з боку опозиціонера безпідставними та неприпустимими та додали, що мають докази того, що Навальний співпрацює з ЦРУ.

Згодом Європейський Союз запровадив санкції проти Російської Федерації через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. До списку також потрапили 6 людей і науково-дослідний інститут.

Уряд Великої Британії також ввів санкції проти 6 росіян та 1 організації через отруєння політика.