NASA заявило про космічні перегони США з Китаєм

Глава NASA Білл Нельсон NASA

Водночас в агенції сподіваються, що в майбутньому країни почнуть співпрацювати

Голова Національного управління США з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) Білл Нельсон заявив, що Америка й Китай беруть участь у космічних перегонах. Про це він сказав у інтерв’ю The Washington Post.

Очільник NASA пригадав, що співпраця США та Росії розпочалась з початку програми "Союз-Аполлон" у 1975 році, попри те, що країни у той час перебували в стані холодної війни. Тому в управлінні сподіваються, що в майбутньому Штатам вдасться співпрацювати зі своїм опонентом.

Він також відзначив досягнення Китаю у розвитку космічної програми, яка, на його думку, є частиною й військової програми.

"Я думаю, що ми знаходимося в стані космічної гонки з Китаєм. Вони агресивні, вони гарні, але я б хотів, щоб вони зробили те, що свого часу зробив Радянський Союз в плані громадянської космічної програми, я б хотів, щоб вони співпрацювали і були прозорі", - відзначив Білл Нельсон.

Новини за темою: Китай створить космічний флот для захисту Землі від астероїдів

Нагадаємо, раніше глава NASA Білл Нельсон порадив Вашингтону уважно стежити за спільними планами Росії та Китаю в космічній сфері, оскільки між країнами є велика конкуренція.

"Цікаво постежити за цим, оскільки, як би ми не співпрацювали, для нас буде важливо доставити першу жінку і першу не білу людину на поверхню Місяця раніше, ніж це зроблять наші конкуренти", - сказав Нельсон.